Máte nesplacené dluhy a přitom potřebujete další půjčku? Nevíte, na koho se nejlépe obrátit? Úvěrových společností je všude plno, ale každá z nich je ochotna poskytnout půjčku již zadluženým lidem. Ono totiž každá mince má dvě strany. Podle zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech si musí každá finanční společnost předem ověřit platební schopnost žadatele a teprve na základě těchto informací může schválit půjčku. Jakým způsobem to učiní, to už je na každé firmě zvlášť. Někde nedají dopustit na data získaná z centrálního registru klientských informací, takže pokud jste vedeni v registru dlužníků, šance na úspěšné schválení úvěrové žádosti je velmi mizivá. Jinde se ale zase daleko více zaměřují na doložení vašich příjmů. Přitom některým společnostem ani nestačí jen pravidelné příjmy, které vám chodí na účet, obzvlášť banky dokážou akceptovat jen potvrzení o příjmu z trvalého zaměstnaneckého poměru. Takže pokud jste momentálně bez práce nebo pracujete jen na dobu určitou či případně formou brigády, už je tato skutečnost brána v potaz. Takovou podrobnou lustrací každého žadatele se snaží úvěrové společnosti ochránit své klienty před dluhovou pastí, takže pokud vám už dluhy přerůstají přes hlavu a chcete další půjčku, pak je to jen a jen ve vašem vlastním zájmu, že vám další půjčku neschválí. Solidní úvěrové společnosti totiž pečlivě dodržují zásady zodpovědného půjčování. Avšak i když máte dluhy, neznamená to automaticky, že by vám už nikdo nechtěl půjčit peníze. Pořád existují firmy, kde se vám budou snažit vyjít vstříc. Které to jsou?
Dlužníci a bankovní půjčka
Není dlužník jako dlužník a určitě nelze všechny házet do jednoho pytle. Je přeci dost podstatný rozdíl, zda se jedná o extrémně předluženého jedince, který se záměrně vyhýbá plnění svých závazků a nebo člověka, který například splácí hypotéku na dům, má auto na leasing, k tomu využívá kreditní karty a případně si občas vypomůže díky kontokorentu na běžném účtu. I v druhém případě jste označeni za dlužníky, ale takové dluhy má dnes kdekdo. Ovšem při žádosti o půjčku musí úvěrové společnosti brát i vaše stávající závazky v potaz i přesto, že je pravidelně splácíte. Zejména banky velmi nerady půjčují již zadluženým lidem, a když zjistí, kolik dalších půjček máte, vaše bonita postupně klesá k nule. Nehledě na to, že lidé s exekucí nebo v insolvenci nemají v bance absolutně žádnou šanci. V bance si vás důkladně proklepnou ze všech stran a žádná informace o vaší platební morálce z minulosti jim zkrátka neunikne. Proto je také tolik neúspěšných žadatelů o bankovní půjčku, kteří potom hledají řešení v nebankovní sféře.
Nebankovní půjčka pro každého
Nebankovní subjekty jsou ke klientům více benevolentní a nemají tak striktní podmínky jako v bance. Z toho důvodu zde na půjčku dokáže dosáhnou opravdu i člověk v nouzi, který třeba momentálně pobírá podporu v nezaměstnanosti, sociální dávky, rodičovský příspěvek, důchod, mateřskou, apod. Pro valnou většinu nebankovních společností je při podání žádosti o půjčku plně dostačující pouze informace o vašich pravidelných měsíčních příjmech. Nemusíte nikomu dokládat žádné potvrzení a navíc si takovou půjčku sjednáte velmi rychle jen v pohodlí svého domova. Potřebujete k tomu jen připojení k internetu a mobilní telefon. Nebankovní společnosti mají pro vás připraveny půjčky pro každou příležitost. Najdete zde půjčky před výplatou, bez kontroly registru dlužníků, pro nezaměstnané, důchodce, začínající podnikatele, atd. Mnohé si usnadníte, když si půjčku vyberete ze sekce odpovídající vaší momentální životní situaci. To znamená, že když vám chybí před výplatou pár stokorun a přitom máte další půjčky a úvěry, největší pravděpodobnost, že s žádostí uspějete bude u půjčky do výplaty. Ta se zpravidla nezabývá ani kontrolou registru dlužníků, nemusíte skenovat žádné doklady, vše pohodlně vyřídíte za pár minut na internetu a peníze vám okamžitě převedou na bankovní účet. Takto dokážete velmi rychle opět přijít k penězům a nemusíte nijak strádat.
Půjčka se zástavou
Přestože si na svých bedrech nesete další nesplacené závazky, můžete si sjednat půjčku v jakékoli výši. Její hranice není nijak omezena, ovšem musíte počítat s tím, že čím vyšší suma, o to přísnější podmínky pro její schválení budou. Chcete-li třeba půjčku na rekonstrukci bydlení, exotickou dovolenou nebo koupi auta a požadujete několik desítek či stovek tisíc korun, pak záleží na konkrétní úvěrové společnosti, jak bude schvalovací proces probíhat. U větších půjček firmy většinou požadují doložení vašich příjmů, případně poskytnutí záruky splacení. Ta může mít podobu další osoby jako spolužadatele o půjčku nebo zástavy nemovitosti. Pokud za splacení půjčky budete ručit nemovitostí v adekvátní hodnotě, pak vám třeba společnost může nabídnout lepší podmínky splácení. A to i když jste vedeni v registru jako dlužník. Můžete tak třeba dosáhnout na lepší úrokovou sazbu nebo vám nabídnou nějaké benefity navíc. Ty mohou mít podobu předčasného splacení zdarma, možnost mimořádné splátky bez poplatku nebo třeba odložení splátek na určitou dobu. Vidíte sami, že i zadlužení klienti mají možnosti půjček naprosto neomezené.
Rozsáhlou nabídku půjček pro zadlužené klienty naleznete především u nebankovních subjektů, z nichž vybírejte takového poskytovatele, který vám půjčí bez poplatku předem a na základě jasné a transparentní smlouvy.