Nevratná půjčka pro začínající podnikatele

Počátky podnikání jsou spojeny s velký pracovním elánem a neodolatelnou vidinou vysokého zisku. Když ale pomyslíte na nezbytné finanční náklady, bez kterých se žádná firma nerozjede, přichází první rozčarování. K čemu vám je platný novotou vonící živnostenský list, když nemáte za co pronajmout potřebné prostory, nakoupit stroje, zařízení, materiál, atd. Každý drobný živnostník o tom ví své, a proto jich řada z nich začínala doslova na koleně a jen za pomoci rodiny. Úspěšný start podnikání vyžaduje nezbytný kapitál, to je třeba si uvědomit. Buď musíte mít něco naspořeno nebo vám vypomohou příbuzní či kamarádi. Pokud je ovšem částka velmi malá, nezbývá než popřemýšlet o půjčce. Ovšem i když jste osoba samostatně výdělečně činná, neznamená to automaticky, že vám všude v bance půjčí peníze. Úvěr není součástí vašeho bankovního podnikatelského konta. Abyste od banky vůbec nějaké peníze dostali, musíte ji v prvé řadě zaujmout svým podnikatelským záměrem. Pokud však nenajde pochopení a kladnou odezvu,  s půjčkou se můžete doslova rozloučit. Kromě toho se připravte na zdlouhavý administrativní proces, který provází schválení každé půjčky v bance. I jako podnikatel toho budete muset nemálo doložit a jelikož právě začínáte, jen stěží doložíte například svůj příjem. Zkrátka, na začátku podnikání musíte finance řádně promyslet.

Chci půjčit

Finanční podpora v začátcích podnikání

Je všeobecně známo, že začínající podnikatelé to nemají na poli půjček a úvěrů právě jednoduché, jelikož jsou úvěrovými společnostmi zařazeni mezi rizikové klienty. Těm banky a i nebankovní společnosti mohou půjčit jen za striktních podmínek. Když půjdete žádat o bankovní půjčku budete muset kromě doložení svých příjmů a výpisu z účtu dodat i potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu a pojišťovně. Navíc se připravte na to, že si vás řádně proklepnou v registru dlužníků. Takže pokud víte, že zde máte záznam a v minulosti jste se dostali do problémů s financemi, můžete na bankovní půjčku rovnou zapomenout. Jestliže ale dokážete náročným bankovním požadavkům úspěšně vyhovět, dá se říci, že máte celkem vyhráno. Záleží ovšem také na tom, kolik peněz vlastně požadujete. U některých bankovních domů se však můžete setkat s půjčkou pro podnikatele s přímou podporou od státu. Jistěže není povinností státu ani vlády, aby pomáhala malým a středním podnikatelům v jejich podnikání, ale existují projekty, které mohou podpořit. Získáte tak půjčku za zvýhodněných podmínek, avšak peníze můžete využít jen na pořízení budov, strojů, zařízení, apod. Půjčku můžete využít i na financování počátečních provozních nákladů podniku. Jestliže ale nedokážete naplnit podmínky takové podnikatelské půjčky, nezbývá než se obrátit na nebankovní sektor. Ovšem zde s nějakým příspěvkem jen tak nepočítejte.

Nebankovní půjčka pro podnikatele

Je-li pro vás jakákoli bankovní půjčka naprosto nedostupná a nechcete svůj podnikatelský sen jen tak zahodit, můžete se obrátit s financemi na nebankovní sféru. Tam možná naleznete příznivější odezvu, i když za cenu toho, že vám stát na půjčku nepřispěje ani korunu. To však nemusí být nijak na závadu. Bude-li firma šlapat jak má, zisky půjdou nahoru a půjčku v pohodě splatíte. Přestože s podnikáním teprve začínáte, nemůžete se spolehnout na to, že vám půjčí každá nebankovní společnost. Avšak v této sekci se nabízí možnost individuálního přístupu, kdy si můžete vyjednat půjčku vždy za podmínek vyhovujících jen a jen vám. Nebankovní společnosti tolik nebazírují na administrativě jako banky, a tak zde se žádostí o půjčku uspějí i klienti se záznamem v registru dlužníků. Podmínky každé půjčky se však odvíjí také od její výše. Je samozřejmé, že u půjčky v řádu několika milionů korun budete muset i nebankovní společnosti poskytnout dostatečné záruky splacení. V takových případech je ve větší míře vyžadováno ručení nemovitostí, případně další osobou jako ručitelem. Avšak jako podnikatel můžete ručit i provozní budovou, stroji, zařízením, atd. S výběrem nejvhodnější nebankovní půjčky vám nejlépe pomůže online srovnávač půjček. Ten vám dokáže po zadání vašich kritérií vyhledat bankovní i nebankovní půjčku jedna dvě. Snadněji tak získáte přehled, jak se vyvíjí aktuální trh a jaké možnosti se vám nabízí. Nikdy neberte první půjčku co se vám namane a vždy pečlivě uvažte všechny aspekty, které budou mít na zdárné splácení půjčky dopad. Na velké riziko doplatilo už mnoho podnikatelů, kterým zůstaly jen celoživotní dluhy.

Sjednat půjčku

Spotřebitelská půjčka pro podnikatele

I když podnikáte a potřebujete půjčku na rozjezd a podporu svého byznys plánu, nemusíte vybírat půjčku jen z oblasti podnikatelských půjček. I jako podnikatel si můžete sjednat jakýkoli spotřebitelský úvěr v řádu desítek či stovek tisíc korun. Riziko takto poskytnutého úvěru je zpravidla vyváženo vyšší úrokovou sazbou, proto je třeba vše pečlivě uvážit  a propočítat. V určitých případech lze však i spotřebitelskou půjčku, která není vázána žádným účelem, považovat za adekvátní řešení. Pokud s ní podnikání rozjedete a bude se vám dařit, proč ne. Jen u úvěrových společností možná narazíte opět na problém doložení vašeho příjmu, obzvlášť, pokud jste před vyřízením živnostenského listu byli nějakou dobu v evidenci úřadu práce. Musíte tedy nalézt takovou společnost, která je ochotna toto akceptovat. Na trhu existují nebankovní společnosti, které ani nenahlíží do registru dlužníků a půjčku poskytnou i rizikovým klintům jako jsou nezaměstnaní, důchodci, studenti, matky na mateřské ale i začínající podnikatelé. O nebankovní půjčku můžete požádat rovnou online, nemusíte zbytečně ztrácet čas obcházením kamenných poboček úvěrových společností. Během chvilky tak snadno zjistíte, na čem jste. Pokud je půjčka schválena, peníze jsou okamžitě převedeny na bankovní účet. Je-li potřeba něco doložit, jste kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti, se kterým se dohodnete na podrobnostech. I když to začínající podnikatelé nemají s půjčkami právě jednoduché, určité možnosti tu jsou.

Začínající podnikatelé se při žádosti o půjčku nevyhnou podrobné administrativě, jejímž cílem je ověřit, zda jste schopni do budoucna peníze splatit. Půjčit si můžete kolik chcete a výši půjčky také adekvátně odpovídá doba splatnosti. Nikdy se však nepouštějte do rizik.