Malá nebankovní půjčka pro čerstvé podnikatele

Pustili jste se s plnou vervou do podnikání a máte v kapse čerstvý živnostenský list? Pak jste zcela jistě plni elánu a pracovního nadšení a těšíte se, jak svůj byznys rozjedete. Proč ne, odvážnému štěstí přeje a máte-li dokonale propracovaný plán, pak se určitě bude dařit. Avšak každý začátek podnikání vyžaduje nezbytný kapitál, bez něj se prostě nehnete z místa. Většina drobných živnostníků vkládá do podnikání všechny rodinné úspory s nadějí, že se jim díky rychlým ziskům opět v brzké době vrátí zpět. Problém však nastává, pokud nemáte nic našetřeno a tudíž není z čeho firmu rozjet. Můžete-li si v takové situaci ještě půjčit od přátel nebo známých, je to ideální řešení. Pokud ale není nikdo, kdo by vás v těžkých začátcích podpořil, nezbývá než se spoléhat na své vlastní schopnosti a poohlédnout se po vhodné půjčce. Mnoho podnikatelů, kteří začínají jako fyzická osoba se mylně domnívají, že díky podnikání mají všude v bance dveře otevřené. Kolikrát s úvěrovou žádostí dopadnou na tvrdou zem a obzvlášť v případě, kdy nejsou schopni naplnit požadavek banky na doložení příjmů. Začínající podnikatelé nemají ještě za sebou žádné účetní období, které by banku přesvědčilo o jejich solventnosti. V zaměstnání skončili, tudíž ani nemohou prokázat, že by jim pravidelně chodila výplata na účet. Proto jsou banky při poskytování půjčky začínajícím podnikatelům velmi opatrné, ale na druhou stranu nic není nemožné. I tady se najde řešení.

Chci půjčku

Půjčka pro začínající podnikatele

Pokud půjdete hned s čerstvým živnostenským listem rovnou do banky, založíte podnikatelské konto a budete rovnou žádat banku o úvěr, vězte, že u posledního kroku se zaseknete. Žádná banka automaticky neposkytuje půjčku jen proto, že jste právě začali podnikat. Pokud požadujete úvěr v řádu několika sta tisíc či milionu korun, abyste mohli koupit či pronajmout potřebné prostory, zařízení, stroje, vybavení kanceláře, apod. pak musíte bance předložit váš podnikatelský záměr. A právě na tom si musíte dát dost záležet. Pokud svým nápadem banku oslovíte, bude s vámi sdílet stejné nadšení pro věc a finančně vás podpoří. Třeba vám nabídne i lepší podmínky splácení nebo nějaký bonus navíc, to záleží jen na tom, nakolik podnikatelský záměr banku zaujme. Ale i přesto počítejte s tím, že i podnikatelská půjčka podléhá standardním bankovním postupům, to znamená, že každého žadatele o půjčku si prověří v registru dlužníků. Pokud tedy zjistí, že máte na krku exekuci nebo jste v insolvenci, úvěrovou žádost bez dalšího projednávání zamítne. Ale i přesto to s vaší půjčkou nekončí. Pořád tu máme ještě nebankovní sféru, kde právě začínající podnikatelé mají daleko větší pochopení.

Nebankovní půjčka

Nebankovní společnosti jsou všeobecně známy svou větší vstřícností ke klientům a začínajících podnikatelů nevyjímaje. Poskytovatelé nebankovních půjček se snaží lidem především pomoci ve svízelných finančních situacích, a proto mají své úvěrové produkty řazeny dle toho, v jaké situaci se právě nacházíte. Můžete zde najít sekci půjček pro nezaměstnané, pro osoby v exekuci, bez doložení příjmu, na sociálních dávkách,  půjčky pro studenty, důchodce, matky na mateřské a v neposlední řadě i začínající podnikatele. I ti stejně jako ostatní nemohou doložit žádné pravidelné příjmy díky absenci stálého zaměstnaneckého poměru uzavřeného na dobu neurčitou. Velkou předností nebankovních společností je možnost individuálního přístupu ke klientovi, takže vždy máte příležitost vyjednat si půjčku přesně dle svých potřeb a požadavků. Podle toho, kolik peněz do začátku vlastně potřebujete, budou také odpovídat podmínky splácení. Je celkem samozřejmé, že když si vystačíte s malou půjčkou, podmínky budou podstatně jednodušší než u několikamilonového úvěru, který se zcela jistě bez zástavy majetku neobejde. Ale ne každý živnostník hned potřebuje tolik peněz, kolikrát na rozjezd podnikání stačí i jen několik tisíc korun a i za cenu  toho, že drobní živnostníci začínají pracovat ve skromných domácích podmínkách a svou firmu teprve časem budují.

Sjednat půjčku

Malá půjčka na podnikání

Začínající podnikatelé jako osoba samostatně výdělečně činná jsou na finančním trhu ve stejné pozici jako jakákoli jiná fyzická osoba. To znamená, že jsou pro ně určeny jednak speciální podnikatelské půjčky a jednak klasické spotřebitelské úvěry, ke kterým mají přístup jako každý jiný. Nebankovní půjčky na podnikání bývají ve většině případů úročeny lepší úrokovou sazbou, avšak je i u nich třeba rozlišovat, zda si sjednáte půjčku účelovou či neúčelovou. U účelové půjčky sice zaplatíte menší úroky, ale zase se neobejde bez běžné administrativy. Věřiteli budete muset doručit každou fakturu na co a jak jste použili vyplacené peněžní prostředky. Nemálo peněz jistě zaplatíte také na poplatcích spojených s vedením úvěrového konta, zasíláním výpisů, pojištění, apod. Naproti tomu když si i jako podnikatel vezmete jakoukoli běžnou spotřebitelskou půjčku, můžete peníze použít na cokoli a nemusíte nikomu nic dokládat. Takže je zcela na vašem uvážení, která půjčka se vám lépe vyplatí. Nedá se jednoznačně říci co je v tomto případě lepší, záleží na okolnostech a specifických potřebách každého podnikatele. Pokud si vystačíte jen s minimem financí, můžete využít přednosti nebankovní mikropůjčky, kterou si sjednáte okamžitě v kteroukoli denní či noční dobu online a peníze máte hned převedeny na bankovní účet. Nemusíte nikde nic složitě vyřizovat, skenovat žádné doklady, navíc některé společnosti ani nenahlíží do registru dlužníků a nevyžadují potvrzení o příjmu. Taková malá nebankovní půjčka se tak stává i pro začínající podnikatele pohotovým zdrojem finančních prostředků.

Začínající podnikatelé mají možnosti půjček trochu omezené, ale to neznamená, že by si nemohli sjednat žádný úvěr. Velké solidní nebankovní společnosti nabízí celou řadu úvěrových produktů, které dokážou pomoci i v počátcích podnikání.