Půjčka na dluhy bez nahlížení do registru

Máte dluhy a nevíte co s nim? V ideálním případě by to chtělo všechno zaplatit, abyste  se jich jednou provždy zbavili. Jak to ale provést, když jsou příjmy malé, šetřit není z čeho a dlužná částka neustále narůstá o sankční úroky a poplatky z prodlení? Když už jednou spadly dluhy na vaši hlavu, pak je třeba před nimi nestrkat hlavu do písku, ale postavit se jim čelem. Můžete se v první fázi pokusit vyjednávat s věřiteli, třeba s nimi bude rozumná řeč. Zkuste si snížit měsíční splátky na nejmenší únosnou mez, případně na nějakou dobu splátku půjčky odložit. Pokud vaše návrhy nenaleznou kladnou odezvu, není nač čekat a je nutné začít jednat. Pokud totiž budete v roli mrtvého brouka a všechny upomínky z poštovní schránky budete házet do odpadkového koše, je to jen otázka času, kdy se za vašimi dveřmi zjeví exekutor. A věřte, že většinou přichází ve chvíli, kdy ho nejméně čekáte. Pak už je na všechno pozdě, až vám oblepí veškeré zařízení domácnosti žlutými nálepkami, obstaví konto v bance a skrouhne výplatu na totální minimum. Pak už nenaděláte vůbec nic a budete jenom platit a platit. Jestliže se ale budete snažit takové situaci předejít, máte podstatně větší možnosti, jak tomu zabránit. Nejefektivnějším řešením je půjčka, kterou celou dlužnou částku vyplatíte.

Chci půjčit

Půjčka v exekuci

Jestliže jsou už vaše dluhy ve fázi exekučního řízení, pořád nemusíte zoufat. I tak krajní situace má své řešení. Na finančním trhu existuje nespočet oddlužovacích společností, které se přímo zabývají vyplácením exekucí. To znamená, že si u daného poskytovatele sjednáte půjčku ve výši dlužné částky a tím jednorázově celý dluh zaplatíte. Samozřejmě, že včetně všech nákladů celého exekučního řízení, jinak byste šli z dluhu do dluhu. Velkou předností nebankovních oddlužovacích společností je jistě fakt, že kromě půjčky jsou schopny vám poskytnout veškerý právní servis, který se v exekuci vždycky hodí. Těžko se dokážete v celé záležitosti správně orientovat a právníci  jsou v takových situacích jako ryba ve vodě. Pokud budete chtít, mohou vás přímo zastupovat při jednání na úřadech nebo vstoupit místo vás i do jednání s věřiteli. Kromě toho, že díky takové půjčce se jednorázově zbavíte celého dluhu, můžete si úvěr nechat i o požadovanou částku navýšit. Nebankovní společnosti přistupují ke klientovi individuálně a snaží se mu všemožně vyjít vstříc, proto není problém vyjednat si takovou půjčku jakou momentálně potřebujete. Podmínky splácení se pak samozřejmě odvíjí od celkové hodnoty půjčky. U větších částek musíte ovšem počítat s nutností ručení, které může mít podobu i zástavy nemovitosti.

Půjčka bez kontroly registru dlužníků

Dlužníci to na úvěrovém trhu nemají právě jednoduché, jelikož valná většina úvěrových společností není nakloněna tomu, aby poskytla půjčku již zadluženým lidem. Každý bankovní i nebankovní poskytovatel půjčky má ze zákona povinnost předem si ověřit platební schopnost žadatele,  a proto většina firem k tomuto účelu využívá centrální registr klientských informací. V něm je jasně uvedeno zda máte exekuci či nikoli, případně jaké další závazky si nesete na svých bedrech. Rovněž je zde zaznamenána také každá i neúspěšně podaná žádost o půjčku. Takže pouhým náhledem do registru úvěrová společnost okamžitě získá celkový přehled o vaší platební morálce. Záznam v registru dlužníků je například velkou překážkou při žádosti o bankovní půjčku a již tato informace je důvodem k tomu, aby vám podanou žádost zamítli. Proto také řada klientů přechází do nebankovní sféry, kde šance na získání půjčky jsou poměrně větší. Nebankovní společnosti nemají tak striktní podmínky jako tradiční bankovní domy a vyznačují se jistou benevolencí ke klientům.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka na dluhy

Přestože je všeobecně známo, že získat půjčku u nebankovní společnosti je poměrně snazší než v bance, nedá se na druhou stranu říci, že by vám půjčila každá nebankovní společnost u níž si podáte žádost. Některé nebankovní společnosti jsou však ochotny poskytnout dlužníkovi půjčku jen na základě individuálních okolností. To znamená, že i když máte záznam v registru dlužníků, jsou nebankovní společnosti , které jsou ochotny tento fakt tolerovat. Podmínky sjednané půjčky pak většinou závisí na výši půjčené sumy. Dá se říci, že snadněji si vyřídíte menší půjčku než úvěr v řádu několika set tisíc korun. Riziko poskytnuté malé drobné půjčky je kolikrát vyváženo jen vyšší úrokovou sazbou, případně další osobou jako ručitele. Avšak u velkých půjček počítejte  spíš s nutností zástavy nemovitosti. Avšak ta nemusí být přímo ve vašem osobním vlastnictví. Stačí, když budete mít písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit jako záruka splacení za danou půjčku. Můžete také být třeba jen určitým podílníkem na majetku, můžete zastavit byt, dům, chatu, chalupu, byt v osobním či družstevním vlastnictví, apod. Tím pádem, i když máte další nesplacené závazky a jste vedeni v registru dlužníků, lze při akceptaci těchto podmínek půjčku poskytnout. Kromě zástavy nemovitosti je nutno počítat i s nutností doložení příjmů, které by měly být v adekvátní výši, aby bylo zřejmé, že je ve vašich schopnostech půjčku splatit.

Na finančním trhu existuje řada nebankovních úvěrových produktů, které jsou prioritně určeny na vyplácení dluhů. Taková půjčka nenahlíží do registru dlužníků a dokáže akceptovat individuální možnosti klienta.