Půjčka jednoho z manželů po odchodu ze společné domácnosti

Nevyšlo vám partnerské soužití? Manželství krachlo a vy jste zase sami? Možná je to tak někdy lepší. Rozvod manželství v dnešní době není nic neobvyklého, a když si lidé přestanou rozumět, je určitě lepší se posunout dál a začít jinak a jinde. Sice za cenu toho, že jste opět sami, ale tak to prostě chodí a nakonec uvidíte sami, jak vás takové rozhodnutí posílí. Nefunkční vztah dvou lidí ubíjí člověka ze všech stran, je tedy lepší učinit rázné opatření a zkrátka jít o sebe. Takové rozhodnutí však obnáší spoustu praktických záležitostí, které musíte ještě spolu dořešit. A to i za cenu toho, že je vaše komunikace na totálním bodu mrazu a vaše pocity nejsou právě příjemné. Jistě nestojíte o zdlouhavé soudní projednávání rozvodu manželství, které stojí nejen mnoho zbytečného času, ale i peněz. Proto je mnohdy lepší, když se lidé dokážou opět spolu domluvit, rozdělit si majetek, ať už společně nabitý nebo obnovit vlastnické vztahy z minulosti. V případě, že jste měli vedený společný bankovní účet, určitě bude vhodné jej vypovědět a peníze rozdělit mezi sebe. Začít znovu a jinak je však mnohdy náročné. Lidé v takové situaci zpravidla hledají nový smysl života, novou práci, bydlení, čeká je stěhování a spousta dalších věcí. Takové záležitosti jsou finančně poměrně hodně nákladné a je potřeba při rozdělení majetku s nimi počítat. Partner který zůstává v původním společném bydlení je jistě ve výhodě, než ten, který třeba musí na nějakou dobu do podnájmu. Přitom pronájmy nejsou právě levné, a tak ukočírovat počátky nového samostatného života není právě jednoduché. Můžete si v takové chvíli sjednat sami pro sebe půjčku. Jistě proč ne, ale nepouštějte se do velkých rizik ať to všechno sami utáhnete.

Chci půjčit

Půjčka v bance

Financování společné domácnosti manželů zpravidla obnáší řadu půjček a úvěrů díky nimž si rodina pořídí bydlení, auto, zařídí domácnost. Lidé splácí hypotéku na byt či dům, platí leasing na auto a k tomu jednu, dvě či několik spotřebitelských půjček. Když dojde na rozvod, je třeba vzít do úvahy i tyto nesplacené závazky, jejichž břímě spadá na bedra obou manželů stejným dílem. Mohou se sice na jejich splácení dohodnout  a společnou půjčku může převzít je jeden z nich, avšak tato možnost předpokládá nejprve jednání s věřitelem. Podle toho do jaké míry je zadlužena vaše domácnost a s kolika půjčkami budete vstupovat opět do samostatného života, je třeba si udělat svůj vlastní finanční rozpočet. Dle něho je pak možné uvážit, zda si ještě další půjčku můžete dovolit či nikoli. Je samozřejmé, že díky ní si spoustu věcí ulehčíte, vždyť prakticky budete začínat znovu a jinak, ale ne vždy je dobré se hned zadlužit za cenu toho, že budete mít hned od začátku opět znovu perfektně zařízenu celou domácnost. Mnohdy je lepší udělat ze začátku kompromisy a začít postupně  a pomalu, avšak za cenu, že se nepouštíte do žádných rizik a vše máte pod svojí osobní kontrolou.

Malá půjčka pro každého

Pokud se potýkáte jen s malým nedostatkem financí a budete třeba čekat, až vám výplata naběhne na účet, můžete si vždy vypomoci alespoň krátkodobou půjčkou. Pokud ale máte kreditní kartu nebo kontokorent u svého vlastního účtu, nic vám nebrání v tom, abyste jej využili. Vzhledem k tomu, že vaše příjmy budou určitě nižší, než když váš bankovní účet zaznamenal dvě plnohodnotné výplaty, možná bude lepší na kreditní kartě zvolit nižší limit, stejně tak i v případě možnosti přečerpání běžného účtu. Ne každý ale disponuje takovými úvěrovými produkty nebo nemá pro jejich vydání vhodné podmínky, a proto jsou tu nebankovní půjčky, které jsou určeny k tomu, aby vám pomohly v jakékoli nenadálé finanční tísni. Nebankovní půjčku si sjednáte jen za pomoci mobilního telefonu a internetu, bez jakéhokoli složitého vyřizování a papírování a kvůli půjčce nemusíte vytáhnout ani paty z domu. Malé nebankovní půjčky tzv. mikropůjčky jsou specifickou kategorií nebankovních půjček a jako takové podléhají svým vlastním podmínkám. Ty jsou již předem stanoveny tak, aby jim dokázali vyhovět i lidé s malými příjmy nebo se záznamem v registru dlužníků. Velkou předností nebankovních půjček je zcela jistě i fakt, že žádosti jsou posuzovány z individuálního hlediska a snaží se zohlednit vaše momentální možnosti a potřeby. Nebankovní půjčky jsou snadno dostupné pro všechny, kdo nemají pravidelný příjem ze stálého zaměstnání a tudíž je pro ně naprosto nemožné, aby získali půjčku v bance.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka online

Nebankovní půjčku si dokážete vyřídíte v extrémně krátkém čase a její vyplacení nevyžaduje ani konto v bance. Existují totiž půjčky, kdy vám peníze vyplatí rovnou v hotovosti, avšak za stejnou dobu jako kdyby se jednalo o klasický bankovní transfer. Některé společnosti poskytují půjčku bez nutnosti účtu v bance a peníze vám vyplatí v nejbližší trafice nebo na čerpací stanici jen na základě elektronického kódu, který obdržíte krátkou SMSkou. Žádost o takovou půjčku podáte přímo na webu společnosti, kde si chcete půjčku sjednat. K tomuto účelu je zde již pro vás připravený formulář, v něm uvedete, své identifikační a kontaktní údaje a posuvníkem  si nastavíte, kolik a na jak dlouhou dobu chcete půjčit. Jakmile žádost odešlete, okamžitě projde automatickým schvalovacím procesem a vy jste prakticky obratem informováni o výsledku. Je-li vám půjčka přiklepnuta, současně na mobil přijde SMSka s kódem a vy se můžete vydat na cestu pro hotovost. Kód předložíte na platebním terminálu, nemusíte se ničím prokazovat, vše probíhá naprosto diskrétně a v úplné anonymitě. Dokonce ani obsluha za přepážkou netuší, že vám vyplácí peníze z půjčky. Pro ni to je běžná finanční transakce. Některé nebankovní půjčky v případě malých mikropůjček ani nenahlíží do registru dlužníků a nevyžadují doložení o vašich příjmů. Stačí když jen uvedete informaci o svých měsíčních příjmech, přičemž je akceptována i výplata podpory v nezaměstnanosti, sociálních dávek, důchodu, stipendia, příjmy z brigády, apod. Vidíte sami, že se absolutně nemusíte obávat, že byste i po rozchodu s manželem zůstali sami bez peněz. Možností je dost a dost, stačí je jen správně využít.

Dříve než si sjednáte jakoukoli půjčku, pečlivě rozvažte svůj nově nastavený domácí rozpočet a nepouštějte se do zbytečných rizik. Nezapomínejte, že každá půjčka je dluh, který musíte jednoho dne splatit.