Půjčka na rodičáku: Jak řešit finance na rodičovské dovolené?

Být rodičem je jedno z nejcennějších a nejkrásnějších období v životě. S příchodem nového člena rodiny však může nastat i vyšší finanční náročnost na běžný chod domácnosti, obzvlášť pokud se nacházíte na mateřské či rodičovské dovolené a tím pádem o něco poklesl také váš běžný měsíční příjem. Domácí rozpočet pak kolikrát zaznamená nějakou trhlinu, kterou lze úspěšně zacelit s pomocí rychlé půjčky. Mnoho rodičů se v této situaci ptá, zda je možné získat půjčku bez stabilního příjmu ze zaměstnání. Dobrou zprávou je, že existují půjčky, které jsou přizpůsobeny specifickým potřebám rodičů na mateřské dovolené. Tyto půjčky poskytují zpravidla nebankovní společnosti, které mají přímo specifickou kategorii úvěrových produktů určených rodičům na rodičovské dovolené. Pro banku spadají tito klienti do méně bonitní skupiny, jelikož z důvodu výplaty rodičovského příspěvku nemají stálý příjem ze zaměstnaneckého poměru, tudíž jsou pro ně více rizikovější skupinou. V tomto článku se zaměříme na půjčky na rodičáku a vysvětlíme, jak si můžete takovou půjčku sjednat, i když nejste momentálně v pracovním poměru, ale na rodičovské dovolené.

 

Jak funguje půjčka na rodičáku?

Půjčka na rodičáku je specifický typ úvěru, který je poskytován rodičům na mateřské nebo rodičovské dovolené. Jednou z hlavních předností této půjčky je, že umožňuje získat potřebné finanční prostředky, i když nemáte aktuální příjem ze zaměstnání. Zejména mnoho nebankovních institucí rozpoznává rodičovskou dovolenou jako platný zdroj příjmů. To znamená, že můžete získat půjčku nejen na základě rodičovského příspěvku, který pravidelně dostáváte v průběhu čerpání rodičovské dovolené.

Chci půjčku

Samotný proces sjednání půjčky na rodičáku je obvykle velmi jednoduchý. Rodičovský příspěvek přeci jen pro některé finanční instituce představuje pravidelný příjem stejně jako kdybyste měli třeba brigádu, pobírali důchod či nějakou rentu. V prvé řadě je důležité vybrat spolehlivého poskytovatele půjčky, který tento speciální typ úvěru nabízí. Nejlépe jej naleznete s pomocí online srovnávače půjček, kde si přímo do vyhledávače zadáte půjčka na rodičáku a obratem se vám zobrazí adekvátní finanční produkty.

Jak sjednat půjčku na rodičáku?

Půjčka na rodičáku patří k celkem vyhledávaným finančním produktům nebankovních společností, které se těší velkému zájmu klientů. V nabídce bank ji naleznete jen sporadicky, tam by se zřejmě více zaměřili na vaši bankovní finanční historii, případně byste museli bance poskytnout odpovídající záruku splacení. Pokud potřebujete jen malou drobnou půjčku, větší šanci na úspěch budete mít u nebankovní společnosti. Tam jsou ke klientům více vstřícnější dokonce s ohledem na vaše individuální možnosti.

Jakmile najdete vhodného poskytovatele půjčky, seznámíte se s podmínkami a uvážíte své finanční možnosti do budoucna, můžete přímo na webových stránkách poskytovatele podat žádost o půjčku. Na internetu to půjde jedna dvě, není nutné nikam chodit na pobočku a ztrácet tak zbytečně čas. Vyplníte jednoduchý formulář, zadáte identifikační údaje o své osobě, výši půjčky a žádost odešlete. Obratem jste vyrozuměni o schválení či neschválení úvěru. Peníze jsou pak následně neprodleně převedeny na bankovní účet, nebo vyplaceny v hotovosti

Chci půjčku

Půjčky u nebankovních společností mají celou řadu výhod. Nebankovní instituce jsou více flexibilnější a mohou schválit žádosti od klientů, kteří nemají dobrou platební historii, záznam v registru dlužníků nebo se nachází v exekučním řízení. Dále máte možnost vybrat si z různých nabídek a najít tu nejvýhodnější pro vás. Porovnávejte úrokové sazby, poplatky, podmínky splácení a další faktory, abyste si vybrali to nejlepší řešení pro svou situaci.

Závěrem: Půjčka na rodičovské dovolené může být cenným nástrojem pro zajištění finanční stability mladé domácnosti a chod rodiny. Díky svým flexibilním podmínkám a možnosti sjednat půjčku i bez příjmu ze zaměstnání poskytuje rodičům možnost získat potřebné finanční prostředky rychle a snadno. Dříve než se pro půjčku rozhodnete, pečlivě zvažte závazek, která si naložíte na svá bedra.