Dlouhodobá nebankovní půjčka: Potřebujete nízké měsíční splátky?

Chcete si půjčit větší finanční obnos? Pak se vám jistě bude hodit dlouhodobá půjčka, která dokáže snížit výši měsíčních splátek až na totální minimum. Avšak za cenu toho, že takovou půjčku budete splácet po několik dalších let. Dlouhodobé půjčky nabízí bankovní i nebankovní společnosti. Půjčka od banky je poskytována zpravidla za celkem výhodných podmínek a s optimální mírou úrokové sazby. Příkladem takové klasické dlouhodobé bankovní půjčky je třeba hypotéka. Tu si však můžete sjednat jen na konkrétní výdaje, a tak v případě, že potřebujete financovat cokoli jiného než vlastní bydlení, je třeba zvolit jiný finanční produkt. Současně je dobré zmínit, že dlouhodobá bankovní půjčka klade na žadatele poměrné vysoké nároky, proto ne právě každý dokáže naplnit jejich podmínky. Není tedy žádnou výjimkou, že celá řada žadatelů odchází z banky s nepořízenou. Naštěstí jsou i nebankovní společnosti, které se kvalitou nabízených finančních produktů mohou bankám plně vyrovnat. Za jakých podmínek je tedy možno sjednat si dlouhodobou půjčku od nebankovní společnosti?

 

Dlouhodobá nebankovní půjčka

Nejedna úvěrová společnost neustále vylepšuje nabídku svých služeb, a proto není nejmenší problém nalézt dobrou půjčku i v nebankovní sféře. Dlouhodobé půjčky zde tvoří specifickou kategorii produktů, na které může snadno dosáhnout široký okruh žadatelů. Nebankovní půjčky vedou v povědomí lidí jako krátkodobé půjčky s dobou splatnosti na několik týdnů, měsíců, maximálně však jeden rok. Klienti se na ně velmi rádi obrací, když potřebují rychlou půjčku do výplaty či okamžitě doplnit rodinný rozpočet o chybějící částku třeba na zaplacení složenek. Život však přináší různé situace a někdy je potřeba půjčit si větší finanční obnos. Proto ani s dlouhodobými půjčky nezůstávají nebankovní subjekty za bankami pozadu a snaží se lidem nabídnout co nejlepší finanční produkty.

Chci půjčku

 

Úvěrový rámec nebankovních dlouhodobých půjček se pohybuje až ke stu tisícům korun. Nebankovní společnosti se zpravidla neptají na co peníze využijete, tudíž s nimi můžete naložit jakkoli. Větší částka peněz může vyřešit splacení kauce na pronájem nemovitosti, rekonstrukci bydlení či pořízení nového auta. Způsobů, je jistě dost a dost. Velkou výhodou těchto půjček je doba splatnosti po několik let, což umožňuje nastavit měsíční splátky v minimální možné výši.

Dlouhodobá nebankovní půjčka nenahlíží do registru

Na nebankovní společnosti se s žádostí o půjčku zpravidla obracejí lidé, kteří v bance získali příliš nízkou bonitu na to, aby jim banka mohla vyhovět. Spoustu neúspěšný žadatelů naráží na problém s evidencí v registru dlužníků. Banky si totiž každého klienta pečlivě prolustrují v centrálním registru klientských informací, takže pokud jste se někdy v minulosti dostali do problémů se splácením či opozdili s platbou faktury za telefon nebo energie, pak jste pravděpodobně vedeni v seznamu.

Naproti tomu některé nebankovní společnosti vůbec do registru dlužníků nenahlíží, takže šance, že půjčku získáte je poměrně vysoká. A to přesto, že si nesete na svých bedrech další závazky. Proto pečlivě uvažte, nakolik je pro vás důležité míru zadluženosti navýšit o další částku. Dříve než si půjčku sjednáte, pečlivě si projděte podmínky, za kterých nebankovní společnosti půjčku bez registru nabízí. Zaměřte se zejména na výši úrokové sazby a nezapomeňte přihlédnout k faktu, že dlouhodobou půjčku budete splácet třeba příštích 20 let. Je tedy otázka nakolik se vám za daných podmínek vyplatí.

 

Půjčku vyřídíte osobně i online

Abyste získali dlouhodobou půjčku, můžete se osobně dostavit na pobočku nebankovní společnosti, nebo si ji pohodlně sjednat z domova online. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost. Žádost o půjčku v každém případě podáte vyplněním potřebného formuláře, který s vámi sepíšou na pobočce, ale stejně tak to zvládnete doma ve svém obýváku. Každá žádost prochází standardním schvalovacím procesem, na jehož konci jste vyrozuměni o schválení či zamítnutí úvěrové žádosti.

Jelikož dlouhodobá půjčka představuje kolikrát poměrně vysoký finanční obnos, vyplácí se většinou na bankovní účet. Výši měsíčních splátek si můžete upravit dle svých individuálních možností a splatnost půjčky rozložit na několik let. Některé nebankovní společnosti nabízí k dlouhodobé půjčce další výhody, které je jistě dobré využít. Jedná se například o možnost předčasného splacení zdarma, pojištění pro případ platební neschopnosti a podobně.

Chci půjčku

 

Vzhledem k tomu, že splácení dlouhodobé půjčky je záležitost na několik let, může se stát, že se se dostanete do problémů se splátkami, nebo si budete chtít vzít ještě další půjčku. V takových situacích je dobré uvážit možnost refinancování a konsolidaci půjček, která vás zbaví zbytečných poplatků.

Nebankovní společnosti nevyžadují u dlouhodobých půjček ani žádného ručitele, pokud spadáte do vhodné bonitní skupiny. Konkrétní podmínky se vždy odvíjí od samotné výše půjčky a vaší bonity. Pokud byste za půjčku nabídli odpovídající formu ručení, ať už další osobou či nemovitostí, mohli byste dosáhnout na mnohem lepší podmínky. Z tohoto důvodu je třeba vždy pečlivě uvážit veškeré okolnosti, za jakých si chcete sjednat dlouhodobou půjčku.

Dlouhodobá nebankovní půjčka je optimálním řešením v případě, že si potřebujete půjčit větší sumu peněz a měsíční splátky rozložit na maximálně možnou délku splácení. Dlouhodobou půjčku vyřídíte poměrně rychle bez zbytečného papírování.