Nenávratná půjčka od státu

Myslíte, že by vám dobrá půjčka v mnohém pomohla? Řešíte aktuální možnosti vlastního bydlení, chcete se pustit do podnikání nebo byste rádi využili jedinečnou investiční příležitost? Taková situace se zcela jistě bez určité finanční podpory neobejde. Nemáte-li dostatek peněz na účtu, pak přichází na řadu půjčka. Avšak ani tu nelze považovat za špatné rozhodnutí. Pokud zvolíte vhodný úvěrový produkt a půjčka přinese svůj očekávaný efekt, splnila svůj prvořadý účel. Dříve než se ale rozhlédnete po nabídce úvěrového trhu, je třeba si ujasnit, co vlastně chcete danou půjčkou pokrýt a kolik peněz na to budete potřebovat. Určitě není dobré bezhlavě podávat jednu úvěrovou žádost za druhou a čekat, že vám schválí jakoukoli sumu, kterou jste ledabyle nadhodili. Správná půjčka vyžaduje dobře promyšlený plán, obzvlášť, když se chcete s její pomocí pustit do podnikání. Pak je určitě dobré udělat si předběžný rozpočet, aby vás potom nezaskočilo, že nebudete mít ani na pravidelné měsíční splátky. Také různé formy půjček na bydlení předpokládají, že víte do čeho jdete, když se díky půjčce zadlužíte třeba i na několik desítek let. Naštěstí u dlouhodobých půjček existuje možnost pojištění úvěru proti nenadálým situacím jako j je například nemoc, nezaměstnanost, apod. Z toho důvodu je jistě na místě nejprve si zmapovat situaci na úvěrovém trhu a dle toho zvolit vhodný úvěrový produkt.

Chci půjčit

Jak vybrat dobrou půjčku?

Úvěrový trh nabízí nespočet možností jak bankovních, tak i nebankovních půjček, které se samozřejmě mezi sebou liší svými podmínkami. Ty jsou dány zejména tím, k čemu je daná půjčka určena. Určitě jiné podmínky splácení bude mít hypotéka od banky než běžná spotřebitelská půjčka od nebankovní společnosti. Abyste si výběr dobré půjčky co nejvíce usnadnili, určitě je vhodné k tomuto účelu využít online srovnávač půjček. To je internetový nástroj, který vám pomůže najít půjčku dle vámi zadaných kritérií jednoduše a rychle. Díky němu získáte během několika málo minut obsáhlý seznam všech bankovních i nebankovních půjček a úvěrů dle vašich požadavků. A nejen to. U každé půjčky máte rovnou popsány i její podmínky, za kterých je vám k dispozici, jasně vidíte výši úrokové sazby, dobu splatnosti a další benefity, které poskytovatel k tomuto produktu nabízí. Zejména u půjček na bydlení nebo u podnikatelských půjček se můžete setkat i s jistou podporou od státu. Nevyužít takové nabídky by bylo vážně škoda.

Půjčka na bydlení

Půjčku na bydlení nebo klasickou bankovní hypotéku má dnes kdekdo. Dá se říci, že to je celkem schůdná cesta k tomu, abyste se jednou dostali k vlastní nemovitosti a nebyli odkázáni jen na drahé pronájmy bytu. Půjčka na bydlení je většinou dlouhodobý úvěr, jehož splácení je však již na počátku kryto nejen samotnou nemovitostí ale i jistinou v určité výši. Půjčka na bydlení ovšem předpokládá i odpovídající příjmy, což například v případě bankovní hypotéky vyžaduje potvrzení o příjmu ze stálého zaměstnaneckého poměru. Pokud ale vaše výplata nedosahuje patřičné výše, na hypotéku prostě nedosáhnete a nebo vám bude schválen úvěr ve výši odpovídající adekvátně vašemu výdělku. Vzhledem k tomu, že je v zájmu státu mladé rodiny v bydlení podporovat, snaží se mladým lidem se splácením půjčky pomoci. To se v poslední době projevilo nejen tím, že se snížila výše povinné jistiny, takže už jen na hypotéku dosáhlo podstatně větší procento žadatelů, ale i tím, že například při narození dítěte vám odpustí ze splátek určitou částku a prodloužil se i věk žadatelů. Tím pádem je možno získat půjčku i s určitou pomocí od státu, takže i mnoho lidí se nemusí vázat půjčkou na několik desítek let.

Sjednat půjčku

Půjčka na podnikání

Podnikatelská sféra a zejména začínající podnikatelé rovněž spadají do kategorie půjček u nichž nelze počítat s jistou státní podporou. Avšak není přímo povinností státu, aby začínajícím podnikatelům při jejich aktivitách jakkoli pomáhala. Záleží tedy na tom, jaký byznys plán předloží podnikatel bance v podobě svého podnikatelského záměru. V případě, že banku projekt zaujme a ta shledá její přínos v dané oblasti, pak se může rozhodnout, jak patřičný projekt podpoří. Není výjimkou, že díky dobře propracovanému projektu se najdou i další investoři, kteří se budou chtít na projektu podílet. Kromě toho je jistě možno počítat i s jistou podporu od státu, jejíž podoba se samozřejmě bude lišit dle individuálních dispozic. V podnikatelské sféře mají velice často problém zejména začínající podnikatelé a drobní živnostníci, kteří nemají za sebou ještě žádné účetní období a tudíž pro banku spadají mezi rizikové klienty. Avšak při žádosti o podnikatelskou půjčku v bance se připravte také na fakt, že současně je třeba vyhovět standardním podmínkám bankovních úvěrů spočívajících zejména v lustraci každého žadatele a doložení příjmu. Také lidé v exekuci nebo insolvenci jsou bankou zařazeni mezi méně bonitní klienty, u nichž je pravděpodobnost schválení úvěrové žádosti téměř nulová.

U velkých certifikovaných úvěrových společností lze u dlouhodobé půjčky počítat počítat i s určitými bonusy navíc, které zvyšují atraktivnost daného úvěrového produktu. U některých půjček lze tedy využít i jistou formu pomoci od státu, která splácení půjčky dokáže značně ulehčit.