Půjčka po rozchodu s přítelem

Už jste plánovali svatbu, ale přesto vám to spolu nevyšlo? Pak neztrácejte naději, asi jste si nebyli souzeni. Než se trápit celý život, je určitě lepší nefunkční vztah ukončit hned v počátku. Pokud jste již však spolu žili ve společné domácnosti a společně i hospodařili, pak takový rozchod má mnohdy podobu rozvodu manželství. V každém případě se budete muset spolu vypořádat. Otázka je, zda jste měli jeden účet dohromady a z něj spravovali celou domácnost, či každý si ponechal své konto v bance a na náklady spojené s živobytím jste oba přispívali stejnou měrou. Dalším kritériem určitě bude vybavení vaší domácnosti. Pokud jste si něco pořizovali společně či opět každý zvlášť je pak rozhodující k tomu, co si kdo ponechá. Určitě je v zájmu obou stran, abyste se spolu dokázali dohodnout a nezacházeli až do extrémních situací. Po rozchodu s partnerem sice nastává nelehké období, kdy budete možná muset řešit nové bydlení či zaměstnání, ale na druhou stranu zažijete obrovský pocit úlevy a znovunabyté svobody. Najednou se nemusíte na nikoho vázat, nikomu přizpůsobovat, máte neomezené pole působnosti a můžete si dělat co chcete a jak chcete. Není výjimkou, že nejeden člověk se v takové době odhodlá ke zcela radikálním krokům a třeba začne podnikat, cestovat, investuje do nákupu nemovitosti či se pustí do rekonstrukce stávajícího bydlení. Nic vám však nebrání v tom, abyste tyto aktivity nemohli úplně či alespoň částečně hradit půjčkou. Vždyť kdo dnes nežije na dluh? Kdekdo splácí hypotéku na bydlení, leasing  na auto, domácnost vybaví spotřebitelskou půjčkou a i na exotickou dovolenou si sjedná půjčku. Pokud vám myšlenka na půjčku utkvěla v paměti, pak jistě bude vhodné porozhlédnou se po aktuálních nabídkách úvěrového trhu a zvážit své možnosti.

Chci půjčku

Kde si sjednat dobrou půjčku?

Pro sjednání půjčky je zcela zásadní, v jaké životní situaci se momentálně nacházíte a kolik peněz byste vlastně potřebovali. Je celkem samozřejmé, že jiné možnosti bude mít člověk se stálým zaměstnáním a více než průměrným příjmem, než osoba registrovaná na úřadu práce žijící z podpory v nezaměstnanosti či na sociálních dávkách. Pro mnoho lidí je synonymem pro slovo půjčka banka, ale ne každý se zde setká s kladnou odezvou. Abyste získali půjčku v bance, musíte mít perfektní platební morálku, dostatečné příjmy a případná výše vašich stávajících závazků nesmí být na hraně ohrožující další půjčku. Naděje na půjčku v bance klesaí pro všechny nezaměstnané a osoby bez doložitelného příjmu, tzn. matky na mateřské dovolené, studenty, důchodce, začínající podnikatele, atd. I jen samotný záznam v registru dlužníků dokáže kolikrát nadělat při bankovní půjčce pěknou paseku. A to i tehdy, pokud máte všechny své dluhy již dávno uhrazeny a vaše osoba zde přetrvává jen z důvodu dlouholeté evidence. Pokud si tedy nejste jisti, jak na tom momentálně jste, pak není problém požádat o výpis z registru dlužníků. To lze učinit jednak na internetu na příslušných webových stránkách  a nebo mnohem rychleji prostřednictvím krátké SMS zprávy, kterou odešlete ze svého mobilního telefonu. Poplatek se vám strhne přímo z telefonního tarifu a odpověď obdržíte stejným způsobem do několika málo minut. Na základě této informace se pak můžete rozhodnout, jaká půjčka bude pro vás tím správným řešením. Máte-li záznam v registru dlužníků, pak se po půjčce poohlédněte u nebankovních subjektů, kde vaše šance stoupají strmě nahoru.

Nebankovní půjčka pro každého

Na úvěrovém trhu jsou nebankovní půjčky velkou nadějí pro každého, kdo nemůže ať už z jakéhokoli důvodu získat půjčku v bance. Nebankovní společnosti nemají tak přísné podmínky a ke svým klientům jsou více benevolentní. Velkou předností nebankovních půjček je i to, že se společnosti snaží zohlednit vaše individuální možnosti a třeba poskytnou půjčku i přesto, že jste vedeni v registru dlužníků. Pokud náhledem do registru zjistí, že máte již všechny své závazky dávno uhrazeny, případně míra vaší zadluženosti nijak neohrožuje splátku vaší půjčky, pak dokážou nad vámi přimhouřit oči a půjčku vám poskytnou. Třeba i za cenu vyšší úrokové sazby. Pak je tedy jen a jen na vašem uvážení, zda se vám taková půjčka vyplatí či nikoli. Není výjimkou, že u nebankovních společností se setkáte například s první půjčkou zdrama, kdy si můžete půjčit úplně bez jakéhokoli poplatku a úroku. Prostě vrátíte přesně tolik, kolik jste si půjčili. To se však týká ale jen malých drobných půjček tzv. mikropůjček, které jsou sjednány na několik dní až týdnů. Jedná se zejména o malé půjčky do výplaty, pro nezaměstnané , matky na mateřské, apod., kdy si můžete půjčit třeba jen tisícovku. Ovšem při nesplácení jsou sankce velmi tvrdé, i když opět se tu nabízí možnost sjednání odkladu splátek. Kolikrát je to lepší, než kdyby se z vás stali dlužníci.

Sjednat půjčku

Malá půjčka online

Oproti klasickým bankovním úvěrovým produktům jsou nebankovní půjčky pohotovým řešením pro každou nenadálou finanční nouzi. Na nedostatek financí dokážou reagovat mnohem rychleji než v bance a půjčku si tak dokážete sjednat v řádu několika minut či hodin. V každém případě platí, že nebankovní půjčku máte vyplacenu ještě týž den, kdy o ni požádáte. Jak je to možné? Odpověď je prostá. Pro nebankovní půjčku nemusíte nikam utíkat na pobočku, ale naopak ji máte neustále po ruce. Všude tam, kde se dokážete připojit k internetové síti a máte při sobě i mobilní telefon. Nebankovní půjčku si kompletně celou sjednáte online, od vyplnění úvěrové žádosti až po vyplacení peněžních prostředků na váš bankovní účet a nebo v hotovosti. A začít můžete už samotným výběrem vhodného úvěrového produktu. Pomocí online srovnávače půjček si mnohé usnadníte. Stačí když do systému zadáte jen své požadavky na půjčku a obratem získáte rozsáhlý seznam aktuálně dostupných bankovních i nebankovních půjček a úvěrů. Kromě toho rovnou vidíte i podmínky, za kterých jsou jednotlivé půjčky nabízeny. Snadno si tak mezi sebou porovnáte výši úrokové sazby, dobu splatnosti nebo další benefity, které společnosti k půjčkám nabízí. Kolikrát se vám může podařit, že narazíte i na akční nabídku, jenž cenu za půjčku dokáže srazit na totální minimum. S takovou nabídkou se setkáte zejména v období Vánoc, letní dovolené, atd. U nebankovních společností jsou klienty nejvíce vyhledávány malé mikropůjčky, které si sjednáte a o jejichž schválení je rozhodnuto na základě plně automatizovaného systému. Tím pádem je taková půjčka snadno dostupná v kteroukoli denní či noční dobu, 7 dní v týdnu o víkendu i ve svátek. Malá mikropůjčka se obejde bez jakéhokoli papírování, nemusíte ani skenovat žádné doklady. Vidíte sami že možnosti úvěrového trhu jsou neomezené a ani rozchod s partnerem vám nezabrání v tom, abyste si nenašli sami pro sebe vhodný úvěrový produkt.

Půjčku si vždy sjednejte u renomované finanční společnosti, která nevyžaduje poplatky předem a půjčku poskytuje na základě transparentní smlouvy a férových podmínek.