Chci si půjčit peníze a jsem v registru

Záznam v registru dlužníků dokáže při žádosti o půjčku nadělat pěknou paseku. Už jste to také poznali? Žádali jste o půjčku, byli jste rádi, jak všechno klape jako hodinky a najednou v průběhu schvalovacího procesu došlo na lustraci v registru dlužníků a byl konec. Co naplat, určitě v tom nejste sami, takovou zkušenost má mnoho klientů jak bankovních, tak i nebankovních finančních institucí. Podle novely zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech je totiž povinností každého poskytovatele předem si ověřit platební schopnost žadatele. Aby mohli tuto direkci zákona naplnit, nahlíží do centrálního registru klientských informací, aby zjistili, jak na tom daný klient je s platební morálkou. Zde se shromažďují veškeré informace nejen o vašich závazcích, ale v podstatě i každá podaná žádost o půjčku, takže je jasně viditelné, kolikrát jste v minulosti také žádali o půjčku bezúspěšně. Pokud poskytovatel půjčky zjistí, že jste v evidenci vedeni jako neplatič a na svých bedrech si nesete další nesplacené závazky, je otázka, jak k tomuto faktu přistoupí. Některé společnosti, zejména banky jsou v tomto směru zcela nekompromisní a okamžitě takovou žádost zamítnou. U některých nebankovních společností můžete ještě dostat šanci. Pokud je vidno, že třeba máte záznam v registru dlužníků, ale své dluhy jste již dávno uhradili a nebo jejich splácení není ani náhodou nad rámec vašich možností, pak mohou přihlédnou k individuálním okolnostem klienta a půjčku vám přiklepnou. Kam tedy zajít pro půjčku, když máte záznam v registru?

Chci půjčku

Máte záznam v registru dlužníků?

Do registru dlužníků se dostanete ani kolikrát nevíte jak. Nemusí se tedy hned jednat o chronicky zadlužené osoby, které se zcela záměrně vyhýbají svým platebním povinnostem. Někdy se shodou životních náhod a okolností dostanete do potíží s penězi třeba jen proto, že jste momentálně bez práce, máte jenom podporu v nezaměstnanosti či sociální dávky  a tudíž počítáte každou korunu. Kolikrát člověk ani neví, zda první zaplatit nájem, složenky z lednice nebo pokrýt základní životní potřeby rodiny. Když se ale pod takovým tlakem opozdíte s platbou dodavateli energií nebo telefonnímu operátorovi po dobu delší jak tři měsíce, už máte vstupenku do registru dlužníků jistou. Přitom se evidují veškeré pohledávky nad částku 500 Kč. Zásadní problém při evidenci v registru je pak v tom, že když jednoho dne všechny své závazky uhradíte, pořád v evidenci zůstáváte po dobu několika dalších let. Když potom v tomto období chcete podat žádost o půjčku, možná si ani neuvědomíte, že byste mohli v nějakém registru ještě být a hned je malér na světě. Proto je někdy možná lepší, napřed požádat o výpis a zjistit jak na tom aktuálně jste. To jde celkem snadno. Žádost o výpis z registru dlužníků můžete podat třeba i rychlou SMSkou a odpověď obdržíte stejným způsobem do několika málo minut. Poplatek se vám odečte rovnou z telefonního tarifu a těch pár stokorun jistě stojí za to.

Půjčka bez kontroly registru dlužníků

Pokud zjistíte, že jste aktuálně vedeni v registru dlužníků, pak nezbývá, než těmto okolnostem přizpůsobit samotný výběr půjčky a zvolit takového poskytovatele, který dokáže tento fakt akceptovat. Jen to určitě nebude v bance, jelikož striktní bankovní podmínky u půjček a úvěrů nic takového nepovolují. Je tedy zbytečné v bance ztrácet čas a je podstatně jednodušší rovnou se obrátit na nebankovní společnost. S výběrem vhodné půjčky bez registru vám nejlépe pomůže online srovnávač půjček, kde po zadání vašich výběrových kritérií do systému okamžitě obdržíte seznam všech půjček, které by připadaly v úvahu. Již na první pohled je zřejmé, jak se jednotlivé úvěrové produkty mezi sebou navzájem liší, což samozřejmě usnadní i samotný výběr půjčky. Také se může stát, že třeba narazíte na velmi výhodnou akční nabídku, které by bylo velmi škoda nevyužít. Poskytovatelé kolikrát k půjčkám nabízí i různé benefity navíc, třeba v podobě možnosti jednorázového splacení zdarma nebo odkladu splátek na určitou dobu či mimořádnou splátku bez sankce. Takovým způsobem budete s výběrem konkrétní půjčky velmi brzy hotovi a můžete rovnou na webu dané úvěrové společnosti podat žádost. Samozřejmě, že konkrétní podmínky splácení se odvíjí také od celkové hodnoty vámi požadované půjčky. Jiné podmínky bude vyžadovat úvěr v hodnotě několika milionu korun a jiné malá půjčka do výplaty, kde si vystačíte s pár tisícovkami.

Sjednat půjčku

Malá půjčka vyplacená ihned

Rozsáhlá kategorie půjček bez kontroly registru dlužníků zahrnuje jednak malé drobné půjčky, které spadají mezi klasické mikropůjčky a také velké úvěry třeba na bydlení, pořízení nemovitosti, podnikání, koupi auta, apod. U těchto velkých úvěrů je pak někdy požadováno doložení příjmu a nebo i ručení další osobou jako spolužadatelem o půjčku nebo zástavou nemovitosti. Mezi klienty jsou ale malé drobné půjčky bez registru ve velké oblibě, což je dáno celkovou jednoduchostí celého schvalovacího procesu. Takovou půjčku si totiž vyřídíte jen  v prostředí internetu za pár minut. Kvůli tomu nemusíte chodit nikam na pobočku, vyplňovat stohy papírů, dokládat různá potvrzení a navíc být omezeni otevírací dobou. Malou rychlou půjčku, která ani nenahlíží do registru dlužníků a nevyžaduje doložení o příjmu z trvalého zaměstnaneckého poměru nabízí celá řada solidních nebankovních společností. Zpravidla se jedná o malé půjčky se splatností do jednoho měsíce, u nichž ale na druhou stranu je riziko půjčky vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Je tedy zcela na vašem uvážení, zda se vám taková půjčka vyplatí či nikoli. Avšak navzdory tomu si můžete nechat peníze vyplatit na bankovní účet a nebo v hotovosti. Velkou předností těchto půjček je také zcela jistě fakt, že jsou klientům k dispozici 24 hodin denně , o víkendu i ve svátek. Nemusíte uvádět ani účel použití prostředků, tudíž peníze lze využít na cokoli. Z toho je patrné, že ani záznam v registru dlužníků není při výběru vhodného poskytovatele zásadní překážkou k tomu, abyste svoji půjčku získali.

Půjčky bez kontroly registru dlužníků nabízí celá řada solidních nebankovních společností, zpravidla se jedná o drobné mikropůjčky, u nichž je splatnost rozložena na několik dní až jeden měsíc. Půjčky jsou poskytovány na základě smlouvy o půjčce bez poplatku předem.