Půjčka při insolvenčním konkurzu

Procházíte právě insolvencí a přitom byste potřebovali další půjčku? To se není čemu divit. Insolvence je sice pro dlužníka řešením, ale opravdu velmi tvrdým. Dodržet podmínky celého insolvenčního řízení není jen tak. Pokud vás soud poslal do osobního bankrotu a navrhl pohledávky věřitelů postupně splatit díky insolvenčním srážkám ze mzdy, pak vám na živobytí toho mnoho nezbývá. Mnoho lidí v insolvenci sotva tak zaplatí nájem a bydlení a zbytek pokryjí zcela základní potřeby rodiny. Když pak v takové situaci nastane nenadálá situace, která vyžaduje okamžité řešení, je třeba ji nějakým způsobem financovat. Kde vzít ale peníze, když jste v insolvenci a je velmi těžké, aby vám někdo vůbec půjčku poskytl? Finanční společnosti a zejména banky jsou v tomto směru velmi nekompromisní a zásadně nepůjčují lidem v exekuci nebo osobám vedeným  v insolvenčním rejstříku. Tady je totiž zaznamenána každá osoba, která prochází náročným procesem oddlužení. Avšak i během insolvenčního řízení jisté možnost na půjčku existují, ale otázka je, nakolik se vám podaří je využít. Půjčku musíte hledat opravdu pečlivě, aby v průběhu schvalovacího procesu nevyšlo najevo, že díky závazkům klesne vaše bonita na totální nulu. Když si dáte ale s výběrem vhodné půjčky trochu práci a bude vám stačit jen několik jednotek, případně desítek tisíc korun, pak naděje na získání nebankovní půjčky stoupá strmě nahoru.

Chci půjčit

Půjčí někdo v insolvenci

Velké certifikované finanční společnosti, kam patří kromě bank také i některé soukromé subjekty, zásadně nepůjčují lidem v exekuci a insolvenci. Co je k tomu vede? No především obava o návratnost jejich vynaložených investic. Pokud si totiž na svých bedrech nesete další nesplacené závazky a přitom žádáte o novou půjčku, pak jsou  veškeré tyto informace veřejně přístupné v rejstříku, tudíž není nejmenší problém zjistit, jak na tom aktuálně každý dlužník je. Navíc, brát si během insolvence další půjčku není dvakrát efektivní řešení, jelikož je celé vaše oddlužení ve značném ohrožení. Osobní bankrot podléhá jasným zákonným podmínkám, které vylučují jakékoli další sjednávání půjček a úvěrů v době před ukončením insolvence. Pokud na to soud přijde, může vám již probíhající oddlužení zastavit a vás poslat do konkurzu. Tím pádem v extrémním případě můžete přijít až o veškerý svůj majetek. Z toho důvodu je dobré velmi pečlivě uvážit, zda vám takové riziko opravdu stojí za to. Současně si ale uvědomte, že možnost oddlužení není dopřána každému a je mnoho extrémně zadlužených lidí, kteří se s nesplacenými dluhy budou potýkat až do konce svého života. Podruhé by vám totiž již soud nemusel insolvenci povolit. Abyste zvládli insolvenční srážky ze mzdy, musíte mít také odpovídající příjmy, jsou-li velmi malé, může soud nařídit prodej vašeho majetku.

Malá půjčka pro každého

Vzhledem k tomu, že v období probíhající insolvence máte nejen záznam v insolvenčním rejstříku, ale rovněž i vaše příjmy nebudou odpovídat hodnotám umožňujícím  přístup k většímu úvěru. Jestliže vám tedy v insolvenci schází peníze a potřebujete alespoň na nějakou dobu založit, pak je větší šance, když požádáte o malou půjčku v řádu jednotek případně desítek tisíc korun. Navíc, když se zaměříte na půjčky, které nekontrolují registry dlužníků a nebo rovnou využijete sekci půjček pro lidi v insolvenci, může se vám cesta k penězům dokořán otevřít. Chodit pro půjčku do banky je zcela reálná ztráta času, v bance se s nesplacenými závazky nikdy s pochopením neshledáte. Proto je zcela zbytečné ztrácet čas. Raději využijte online srovnávač půjček a zadejte do systému vaše požadavky. Nezapomeňte uvést údaje o insolvenci, jelikož právě ty jsou k výběru vhodné půjčky nesmírně důležité. Jakmile formulář odkliknete, obratem získáte dlouhý seznam všech úvěrových produktů, které připadají v úvahu i přesto, že právě procházíte procesem oddlužení. Není výjimkou, že využijete služby právě nějaké oddlužovací společnosti, která se přímo specializuje na klienty v insolvenci. Společně jistě naleznete schůdné řešení pro obě strany. Kromě toho oddlužovací společnost je schopna za vás vyřídit veškeré formality s poskytnutím půjčky spojené.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromého investora

Vzhledem k tomu, že lidé při insolvenčním konkurzu to nemají na úvěrovém poli dvakrát jednoduché a je třeba se připravit na to, že nejedna žádost jim bude zamítnuta, velkou nadějí se pro tyto žadatele stává půjčka od soukromého investora. Ta je adekvátní variantou nebankovní půjčky, avšak na rozdíl od ní nemá žádné předem stanovené podmínky.U půjčky od soukromého investora si můžete podmínky vyjednat zcela individuálně a přesně tak, jak to vyhovuje jen a jen vám. Žádná soukromý investor nemá předem dané podmínky splácení tak, tak jak je to v řadě finančních společností běžné. U tohoto typu půjčky vše tedy závisí na vzájemné dohodě obou stran, tedy dlužníka i věřitele. Půjčka je poskytnuta na základě smlouvy o půjčce, kde jsou shrnuty všechny pravidla. Avšak současně buďte s výběrem vhodného soukromé osoby velmi opatrní a věnujte zvýšenou pozornost tomu, koho se právě chystáte oslovit. Rozsáhlou nabídku nebankovních půjček od soukromého investora naleznete na různých inzertních servrech, kde můžete stejně aktivně i půjčku poptávat  a zvolit tak vlastně obrácený postup. I soukromí investoři totiž čas od času pročítají různé nabídky, jelikož je v jejich zájmu nalézt co nejlepší investici. Třeba vás pak někdo osloví a bude jen a jen na vašem uvážení, zda do takové půjčky půjdete. Abyste si danou soukromou osobu řádně prověřili, poptejte se nejprve na relevance v různých diskuzních fórech, na sociálních sítích nebo i kolegů a známých ve vašem okolí. Takové informace mají totiž cenu zlata a jsou k nezaplacení. Teprve na základě takto získaných relevancí se rozhodujte. Pokud po vás bude někdo chtít poplatky předem za sjednání půjčky, určitě z takové nabídky rychle vycouvejte a raději se poohlédněte po půjčce někde jinde. Nikdy půjčku neuzavírejte v časové tísni a dříve než smlouvu o půjčce podepíšete, nejprve si ji důkladně pročtěte.

Půjčky pro osoby v insolvenčním řízení mají značně omezené možnosti, jelikož i dle insolvenčního zákona byste se během oddlužení neměli znovu zadlužit. Je tedy na opravdu dobrém zvážení, zda skutečně půjčku potřebujete a zda by nešlo celou záležitost řešit jinak. Třeba půjčkou v rodině.